İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımızda

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi

Genel Bilgiler

ISSN: 2687-6108

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi uluslararası hakemli bir dergidir. Dergide yayınlanan çalışmaların sorumluluğu yazarlarına aittir.

Yılda 1 sayı. (Aralık) yayınlanır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi her sayısında en az 5 en çok 7 makale yayınlar. Yayın bandını aşan makaleler kabul tarihi göz önünde bulundurularak sonraki sayıya dahil edilir.

Odak ve Kapsam

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, Ortaçağ uygarlıklarını tarafsız, disiplinlerarası bir zaman ve mekân perspektifinden inceleyen bilim insanları, araştırmacılar ve uzmanları; etkileşim içinde ortak bir tartışma platformunda buluşturma amacı güden disiplinlerarası süreli bir yayın organıdır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi’nde yalnızca araştırma makaleleri ile ortaçağda kullanılan kaynak dillerde (Arapça, Farsça, Latince, Grekçe, Eski Fransızca vb) yazılmış metin çevirileri yayınlanır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, farklı disiplinlerden gelen bilim insanları, araştırmacılar ve araştırmaya dayalı çalışmaların bulgularını kullananlar arasındaki diyaloğun geliştirilmesi; alanda güncel bilginin üretilmesi, yaygınlaştırılması; özgün bilimsel çalışmaların ve faydalı perspektiflerin ilgililere sunulması süreçlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Açık erişimi benimseyen MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi, bir yıl boyunca elektronik ortamda (online olarak) yayınlanan bir dergidir. Çift taraflı kör hakemlik değerlendirme süreci tamamlanan yazılar her yılın Aralık ayında bir arada yayınlanır.

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi uluslararası hakemli bir dergidir.

Telif Hakkı

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi içinde yayınlanan tüm makalelerin yazarları, kendi çalışmalarını paylaşma ve çoğaltma hakkına sahiptir. Telif haklarıyla ilgili detaylı bilgi için Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansına bakılabilir.

Açık Erişim

MESOS Disiplinlerarası Ortaçağ Çalışmaları Dergisi içinde yayımlanan tüm yazılar kamunun kullanımına açıktır; serbestçe, ücretsiz biçimde, yayıncıdan ve yazar(lar)dan izin alınmaksızın okunabilir, kaynak gösterilmesi şartıyla indirilebilir, dağıtılabilir ve kullanılabilir. Dergide yayınlanan çalışmaların sorumluluğu yazarlarına aittir.

Creative Commons Lisansı


Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Mission News Theme by Compete Themes.